English (Paddle Sports)
aligner [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Sports de pagaie)
aligneur [correct, masculine noun]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Deportes de remo)
alineador [correct, masculine noun]