English (Botany)
cherry-laurel [correct]; cherry bay [correct]
French (Botanique)
laurier-cerise [correct, masculine noun]
Spanish (Botánica)
laurel cerezo [masculine noun]; laurel real [masculine noun]
Record saved 2