English (Shooting (Sports))
bluing [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Tir (Sports))
bleuissage [masculine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Tiro (Deportes))
pavonamiento [correct, masculine noun]