English (Volleyball)
set [correct, noun]; game [correct]
French (Volleyball)
manche [correct, feminine noun]; set [correct, anglicism, masculine noun]
Spanish (Vóleibol)
set [correct, anglicism, masculine noun]; vuelta [correct, feminine noun]