English (Cycling)
pusher [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Cyclisme)
lanceur [masculine noun]
OBS: Règlements/arbitrage.
Spanish (Ciclismo)
auxiliar de salida [correct, masculine noun]