English (Translation; Language Problems)
rabbit
OBS
French (Traduction; Problèmes de langue)
couard [masculine noun]; mauvais joueur [masculine noun]; poltron [masculine noun]; mazette [feminine noun]; galette [feminine noun]
OBS: le linguiste NOV 1 1968