English (Electrical Engineering)
plug-in circuit board; plug-in unit; modular plug-in
French (Électrotechnique)
unité enfichable [feminine noun]; unité interchangeable [feminine noun]; unité amovible [feminine noun]; plaquette enfichable [feminine noun]; plaquette interchangeable [feminine noun]; plaquette amovible [feminine noun]; module enfichable [masculine noun]; module interchangeable [masculine noun]; module amovible [masculine noun]