English (Sports (General))
entry [correct]; registration [correct]
French (Sports (Généralités))
entrée [correct, feminine noun]; inscription [correct, feminine noun]; enregistrement [correct, masculine noun]
Spanish (Deportes (Generalidades))
inscripción [correct, feminine noun]