English (Cycling)
switching [correct]; list [noun]
OBS: Technique/tactics.
French (Cyclisme)
balançage [masculine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Ciclismo)
balance [correct, masculine noun]; balanceo [correct, masculine noun]
DEF: Movimiento de un cuerpo que se inclina ya a un lado ya a otro.