English (General Vocabulary)
hump [correct]
OBS: americanism
French (Vocabulaire général)
tâche difficile [correct, feminine noun]; mission difficile [correct, feminine noun]; tâche délicate [correct, feminine noun]; mission délicate [correct, feminine noun]; moment critique [correct, masculine noun]
OBS: À utiliser selon le contexte.