English (Sports (General))
qualification [correct]; qualifying period [correct]
French (Sports (Généralités))
classement [correct, masculine noun]; qualification [correct, feminine noun]
Spanish (Deportes (Generalidades))
clasificación [correct, feminine noun]; etapa clasificatoria [correct, feminine noun]