English (Cartography)
cross section
French (Cartographie)
section transversale [feminine noun]
OBS: Description de terrains.
OBS: Source(s) : Town of Grandview c. Doering, [1976] 2 R.C.S. [Recueil des arrêts de la Cour suprême] 621.