English (Shooting (Sports))
shelter [correct, noun]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
abri [masculine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
abrigo [correct, masculine noun]