English (Finance)
cash allowance [correct]; cash benefit [correct]
French (Finances)
allocation en espèces [correct, feminine noun]; prestation en espèces [feminine noun]; indemnité en argent [correct, feminine noun]; indemnité en espèces [correct, feminine noun]