English (Courts)
approval [correct]
French (Tribunaux)
autorisation [correct, feminine noun]; approbation [correct, feminine noun]
Spanish (Tribunales)
aprobación [correct, feminine noun]; autorización [correct, feminine noun]; consentimiento [correct, masculine noun]