English (Culture of Fruit Trees)
karna [correct]; karna nimbre [correct]; Citrus karna [Latin]; Citrus limon [correct, Latin]
French (Arboriculture fruitière)
khatta-Karna [masculine noun]; Citrus karna [Latin]; lime khatta [correct, masculine noun]