English (Clothing (General); General Vocabulary)
dowdy [correct, adjective]
French (Vêtements (Généralités); Vocabulaire général)
peu élégant [correct, masculine noun]; démodé [correct, masculine noun]; mal habillé [correct, masculine noun]