English (Sports (General); Soccer (Europe: Football))
interval [correct]; intermission [correct]
French (Sports (Généralités); Soccer (Europe : football))
pause [correct, feminine noun]
Spanish (Deportes (Generalidades); Fútbol)
descanso [correct, masculine noun]; pausa [correct, feminine noun]; entretiempo [correct, masculine noun]