English (Foreign Trade)
world supply [correct]
French (Commerce extérieur)
offre mondiale [correct, feminine noun]
Spanish (Comercio exterior)
oferta mundial [correct, feminine noun]; oferta global [correct, feminine noun]; suministro mundial [correct, masculine noun]; suministro global [correct, masculine noun]; abasto mundial [correct, masculine noun]; suministro global [correct, masculine noun]