English (Pharmacology)
polypragmasy [correct]; polypharmacy [correct]
French (Pharmacologie)
polypharmacie [correct, feminine noun]; polypragmasie [correct, feminine noun]
Spanish (Farmacología)
polifarmacia [feminine noun]