English (Maritime Organizations)
route management organization [correct, NATO]; RMO [correct, NATO]
French (Organisations maritimes)
organisme de gestion des routes [correct, masculine noun, NATO]; RMO [correct, masculine noun, NATO]; organisme de gestion des routes maritimes [correct, masculine noun, NATO]; RMO [correct, masculine noun, NATO]; RMO