English (Plastics Manufacturing)
siccative [adjective]; bibulous [adjective]
French (Plasturgie)
siccatif [adjective]
Spanish (Fabricación de plásticos)
sicativo [adjective]; secante [adjective]; bibulo [adjective]; desecativo [adjective]