English (Medication)
sulphadoxine [correct]
OBS: Canada Diseases Weekly Report.
French (Médicaments)
sulfadoxine [correct]
OBS: Rapport hebdomadaire des maladies au Canada.
Spanish (Medicamentos)
sulfadoxina [feminine noun]