English (Botany)
hawthorn berry
OBS: Fruit of Crataegus oxycantha.
French (Botanique)
cenelle [feminine noun]
OBS: Fruit de Crataegus oxycantha.
Spanish (Botánica)
majuela [feminine noun]
OBS: Fruto de Crataegus oxycantha.