English (Chemistry; Medication)
azacyclonol [correct]
OBS: Crystals.... Hydrochloride as transquillizer.
OBS: Chemical formula: C18H21NO or (C:6H:5):2C(OH)-C:5H:9NH
French (Chimie; Médicaments)
azacyclonol [correct, masculine noun]
DEF: [...] tranquillisant antihallucinatoire.
OBS: Formule chimique : C18H21NO ou (C:6H:5):2C(OH)-C:5H:9NH
Spanish (Química; Medicamentos)
azaciclonol [masculine noun]
OBS: Fórmula química: C18H21NO o (C:6H:5):2C(OH)-C:5H:9NH