English (Pharmacy)
procaine hydrochloride
OBS: procaine hydrochloride ampoule 2%. 30 cc
French (Pharmacie)
chlorhydrate de procaïne [masculine noun]
OBS: chlorhydrate de procaïne 2%, 30 cc