English (Symptoms (Medicine))
reflux [correct]
DEF: A backward or return flow.
French (Symptômes (Médecine))
reflux [correct, masculine noun]
DEF: Retour d'un flot.
Spanish (Síntomas (Medicina))
reflujo [correct, masculine noun]