English (Biochemistry)
organotherapy [correct]
DEF: The use of extracts of organs(enzymes and hormones) for therapeutic purpose.
French (Biochimie)
organothérapie [correct, feminine noun]
Spanish (Bioquímica)
organoterapia [feminine noun]