English (Weightlifting)
diameter of the bar
OBS: Weightlifting term.
OBS: Facilities/equipment.
French (Haltérophilie)
diamètre de la barre [masculine noun]
OBS: Terme d'haltérophilie.
OBS: Installations/matériel.