English (Weightlifting)
loading of the bar
OBS: Weightlifting term.
OBS: Rules/refereeing.
French (Haltérophilie)
chargement de la barre [masculine noun]
OBS: Terme d'haltérophilie.
OBS: Règlements/refereeing.