English (Weightlifting)
turning over of the wrists
OBS: Weightlifting term.
OBS: Technique/tactics.
French (Haltérophilie)
retournement des poignets [masculine noun]
OBS: Terme d'haltérophilie.
OBS: Technique/tactique.