English (Weightlifting)
execution of an attempt
OBS: Weightlifting term.
OBS: Technique/tactics.
French (Haltérophilie)
exécution d'un essai [feminine noun]
OBS: Terme d'haltérophilie.
OBS: Technique/tactique.