English (Mineralogy)
aedelforsite [correct]; edelforsite [correct]
DEF: ... impure wollastonite from Gjellebak, Sweden(called also gillebackit)....
French (Minéralogie)
aedelforsite [correct, feminine noun]; edelforsite [correct, feminine noun]
DEF: Wollastonite impure.
Spanish (Mineralogía)
edelforsita [correct, feminine noun]
OBS: Variedad de hornblenda.