English (Informatics)
X400 gateway; X.400 gateway
OBS: Source for X. 400 gateway : GTA Perf. Rev. and Update, p. 4.
French (Informatique)
passerelle X.400 [feminine noun]; passerelle X400 [feminine noun]
OBS: Renvoie à la norme ISO X400.