English (Mineralogy)
aeschynite-Y [correct]; aeschynite-(Y) [correct]
DEF: The yttrium rich aeschynite.
French (Minéralogie)
aëschynite-(Y) [feminine noun]; taiyite [feminine noun]
DEF: Minéral (oxyde) du système cristallin orthorhombique.