English (Paleontology)
rhabde [correct]
OBS: [A rhabde is] the lower or axial branch in the triaene spicule of an ebridian skeleton.
French (Paléontologie)
rhabde [correct]
OBS: [Un rhabde est une] actine (...) axiale (...)