English (Botany)
hackberry
OBS: Fruit de Celtis australis.
French (Botanique)
micocoule [masculine noun]
OBS: Fruit de Celtis australis.
Spanish (Botánica)
almeza [feminine noun]; almecina [feminine noun]
OBS: Fruto de Celtis australis.