English (Soccer (Europe: Football))
show dissent [correct]
OBS: By word or action.
French (Soccer (Europe : football))
manifester désapprobation [correct]
OBS: En paroles ou en actes.
Spanish (Fútbol)
desaprobar [correct]
OBS: Con palabras o acciones.