English (Mineralogy)
beustite [correct]
OBS: A mineral. It is a variety of epidote.
French (Minéralogie)
beustite [correct, feminine noun]
OBS: Variété d'épidote.
Spanish (Mineralogía)
beustita [correct, feminine noun]
OBS: Variedad de epidota.