English (Mammals)
bluebuck [correct]; blaubox [correct]; blue antelope [correct]; Hippotragus equinus leucophaeus [Latin]
French (Mammifères)
antilope bleue [correct, feminine noun]; Hippotragus equinus leucophaeus [Latin]