English (Mineralogy)
Ti-Cr-pyrope garnet [correct]; Ti-Cr pyrope [correct]; titanium-chromium pyrope garnet; titanium-chromium pyrope
French (Minéralogie)
pyrope titanifère-chromifère [correct, masculine noun]; pyrope à Ti-Cr [correct, masculine noun]