English (Blood)
radiale immune hemolysis
OBS: J. Clin. Microbiol., 1981, 14, p. 473
French (Sang)
immunohémolyse radiale [feminine noun]
OBS: Ann. Microbiol. (Inst. Pasteur) 1984, 135B, p. 299