English (Mineralogy)
hydroxyl-herderite [correct]; hydroherderite [correct]
DEF: A machine mineral : CaBe(PO4)(OH). It is isomorphous with herderite.
French (Minéralogie)
hydroxylherdérite [correct, feminine noun]; hydroxyl-herdérite [correct, feminine noun]