English (Aquaculture)
yellow catfish [correct]; yellow bullhead [correct]; Ictalurus natalis [Latin]
French (Aquaculture)
poisson-chat jaune [correct, masculine noun]
Spanish (Acuicultura)
bagre amarillo [correct, masculine noun]