English (Translation (General))
idle talk
French (Traduction (Généralités))
pur verbiage [masculine noun]; babillage creux [masculine noun]; parlerie [feminine noun]; bavardage [masculine noun]; paroles en l'air [feminine noun]; caquetage incohérent [masculine noun]