English (Geology)
innuitian
OBS: as in innuitian region(Canada Yearb. 1970-71; Canadiana, vol. 5 p. 279), "les plis résultant de la région Innuitienne... "(ann. Canada 1970-71 p. 24) rl/26. 2. 73
French (Géologie)
innuitien