English (Chemical Elements and Compounds)
2-[2-[4-1-[[(2-methoxyphenyl) amino] carbonyl]-2-oxopropylidene] hydraz ino] phenyl] ethenyl]-1-methylpyridinium acetate(1 : 1) [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acétate de 2-(2-{4-[(1-{[(2-méthoxyphényl)amino]carbonyl}-2-oxopropylidène)hydrazino]p hényl}éthényl)-1-méthylpyridinium (1:1) [correct, masculine noun]