English (Satellite Telecommunications)
intersatellite link [correct]; inter-satellite link [correct]; ISL [correct]; ISL
French (Télécommunications par satellite)
liaison intersatellite [correct, feminine noun]; liaison inter-satellites [correct, feminine noun]