English (Botany)
true myrrh [correct]; herabol myrrh [correct]; myrrh gum [correct]
French (Botanique)
myrrhe [correct, feminine noun]
Spanish (Botánica)
mirra [feminine noun]; goma de mirra [feminine noun]