English (Flights (Air Transport))
overseas flight; transoceanic flight
French (Vols (Transport aérien))
vol outre-mer [masculine noun]; vol transocéanique [masculine noun]
Spanish (Vuelos (Transporte aéreo))
vuelo transoceánico [correct, masculine noun]