English (Botany)
vetchling [correct]; flat pod pea [correct]
French (Botanique)
gesse chiche [correct, feminine noun]; jarosse [correct, feminine noun]
Spanish (Botánica)
galgana [feminine noun]; lenteja forrajera de España [feminine noun]