English (Botany)
genip tree [correct]; spanish lime [correct]; guaco
French (Botanique)
quenette [correct, feminine noun]; guaco [masculine noun]
Spanish (Botánica)
mamoncillo [masculine noun]; papamundi [masculine noun]; grosella de miel [feminine noun]; mamón [masculine noun]; maco [masculine noun]; guaco [masculine noun]; quenapa [feminine noun]