English (Target Acquisition)
local target area [correct, NATO]; LTA [correct, NATO]; local target zone [correct, NATO]; LTZ [correct, NATO]; LTZ
French (Acquisition d'objectif)
zone locale d'objectifs [correct, feminine noun, NATO]; LTA [correct, feminine noun, NATO]