English (Criminology)
domestic terrorist [correct]
French (Criminologie)
terroriste national [correct, masculine noun]; terroriste nationale [correct, feminine noun]; terroriste intérieur [correct, masculine noun]; terroriste intérieure [correct, feminine noun]